Tribulus Terrestris to roślina, która jest często stosowana jako składnik suplementów diety. Suplementy zawierające Tribulus Terrestris są często reklamowane jako sposób na zwiększenie poziomu testosteronu, poprawę wyników sportowych i zwiększenie libido.

Tribulus Terrestris zawiera substancje chemiczne, takie jak saponiny i steroidy, które mogą mieć wpływ na poziom hormonów, takich jak testosteron. Niektóre badania sugerują, że suplementacja Tribulus Terrestris może pomóc w zwiększeniu poziomu testosteronu u niektórych osób, jednak większość badań jest ograniczona i wymaga dalszej analizy.

Warto zauważyć, że niektóre suplementy zawierające Tribulus Terrestris mogą zawierać nieznane lub niezbadane składniki, a niektóre z nich mogą być niebezpieczne. Suplementacja Tribulus Terrestris może powodować niepożądane skutki uboczne, takie jak bóle głowy, zaburzenia snu, zwiększenie masy ciała i inne. Warto również wziąć pod uwagę, że suplementy zawierające Tribulus Terrestris nie zostały zatwierdzone przez amerykańską FDA, a ich skuteczność i bezpieczeństwo nie zostały w pełni udowodnione. Dlatego tym bardziej warto postawić na sprawdzone i przebadane preparaty. Jednym z nich jest TRIBU CODE marki HUMAN CODE.

 

foto-michal-surdyk

Autor: Michał Surdyk
Magister farmacji, specjalista dietetyk.
Prywatnie ojciec 2 letniej córki, miłośnik 
cross-fitu i żeglarstwa.

ocena-piec-gwiazdek

Left Menu Icon