Cytrulina to aminokwas, który występuje naturalnie w organizmie i może być używany jako suplement diety. W połączeniu z jabłczanem, stanowi suplement o nazwie jabłczan cytruliny.

Jedną z głównych korzyści z suplementacji jabłczanem cytruliny jest poprawa wyników sportowych. Jabłczan cytruliny może pomagać w zwiększeniu wytrzymałości i wytrzymałości, ponieważ może zwiększać poziom tlenku azotu w organizmie, co może prowadzić do lepszego ukrwienia mięśni i poprawy wydajności.

Innym korzystnym efektem suplementacji jabłczanem cytruliny jest poprawa funkcji układu krążenia. Może ona pomagać w obniżeniu ciśnienia krwi i zwiększeniu elastyczności naczyń krwionośnych, co może wspierać zdrowie serca i redukować ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Jabłczan cytruliny może również pomagać w redukcji stresu oksydacyjnego i poprawiać funkcje układu odpornościowego. Może również wspierać zdrowie wątroby i pomagać w usuwaniu toksyn z organizmu.

Już taka ilość benefitów sugeruje, że warto zainteresować się suplementem diety Citrulline Malate firmy HUMAN CODE. Jedną porcję 5 g suplementu rozpuszczamy w 200-250 ml wody, biorąc oczywiście przed treningiem.

Kolejną korzyścią z suplementacji jabłczanem cytruliny HUMAN CODE jest poprawa jakości snu. Może ona pomagać w zwiększeniu produkcji melatoniny, hormonu snu, co może poprawiać jakość i ilość snu.

Niektóre badania sugerują również, że jabłczan cytruliny może pomagać w leczeniu chorób takich jak choroba Alzheimera i choroba Parkinsona. Jednak więcej badań jest potrzebne, aby potwierdzić te korzyści i ustalić optymalne dawki. W związku z tym, suplementacja jabłczanem cytruliny może mieć wiele korzystnych efektów, opisanych powyżej.

 

foto-michal-surdyk

Autor: Michał Surdyk
Magister farmacji, specjalista dietetyk.
Prywatnie ojciec 2 letniej córki, miłośnik 
cross-fitu i żeglarstwa.

ocena-piec-gwiazdek

Left Menu Icon